Uchwyt na narty – jak wybrać?
1 min read

Uchwyt na narty – jak wybrać?

Dla wielu osób fakt, iż zbliża się zima oznacza rozpoczęcie się sezonu narciarskiego. Zanim jednak na dobre rozpoczniemy sezon i zaczniemy cieszyć się wrażeniami ze stoków warto zastanowić się, jak przewieziemy sprzęt. Bardzo praktycznym, a także korzystnym cenowo rozwiązaniem jest uchwyt na narty. Dzięki niemu można z powodzeniem załadować narty na samochód i bezpiecznie przewieźć je na miejsce kurortu.

Warto wiedzieć, że założenie nart na uchwyt na narty to także oszczędność miejsca w środku samochodu. Zapewnia to wygodę oraz komfort podczas jazdy, a także bezpieczeństwo. Co więcej, w sklepach i na aukcjach internetowych można znaleźć produkty różnego rodzaju poczynając na uchwytach z aluminium, a kończąc na uchwytach magnetycznych. Kupić można zarówno uchwyty, które mogą zmieścić jedną parę nart, jak i takie, które pozwalają na przewiezienie nawet sześciu par nart. Na rynku można znaleźć także uchwyty na narty wysuwane, które są doceniane szczególnie przez właścicieli aut wysokich, takich jak VAN, czy też SUV. Wysuwana podstawa uchwytu to możliwość zminimalizowania ryzyka zetknięcia się sprzętu narciarskiego z powierzchnią samochodu, co mogłoby skutkować nie tylko drobnym zarysowaniem, ale także poważniejszym uszkodzeniem.

Dużą zaletą korzystania z uchwytów na narty jest łatwość ich stosowania. Zamiast upychać narty na siłę w samochodzie wystarczy spokojnie zamocować je przy pomocy uchwytu i nie martwić się nimi przez całą podróż. Co więcej, umieszczając narty na dachu pojazdu można z łatwością uniknąć ryzyka porysowania nartami wnętrza samochodu – siedzeń, czy też jego ścian.