Kreatywna zabawa lalkami barbie – jak możemy spędzać czas z dzieckiem?
2 mins read

Kreatywna zabawa lalkami barbie – jak możemy spędzać czas z dzieckiem?

Wśród szerokiej gamy zabawek dla dziewczynek – na pewnym etapie rozwoju bardzo popularne stają się lalki barbie. To kilkunastocentymetrowe lalki, którymi można zajmować się w bardzo zróżnicowany sposób. Jedną z opcji są tak zwane przebieranki i swoista rewia mody. Możemy kupić kilka różnych ubranek dla lalki, a nasze dziecko będzie dopasowywać kreacje na wyjścia. Dzięki temu będzie mogło uczyć się w jaki sposób warto ubierać się kiedy idziemy na ważną elegancką kolację, a jaki strój możemy swobodnie założyć, kiedy spotykamy się ze znajomymi, idziemy na zakupy czy na spacer do parku.

Samodzielne szycie ubranek dla lalek

Ciekawą opcją jest też spędzanie czasu z dzieckiem i zabawa ze ścinkami różnych tkanin, z których można samodzielnie spróbować uszyć ubranka dla lalek. Chociaż prototypy mogą nie być bardzo estetyczne, jednak satysfakcja, że samodzielnie możemy szyć ubranka jest bardzo dobrze rozwijającym czynnikiem. Jest to czynnik wzmagający kreatywność, abstrakcyjne myślenie, ponieważ zanim taki strój powstanie, dziecko może sobie oczyma wyobraźni zwizualizować, jak tego rodzaju kreacja mogłaby wyglądać. Jest to także nauka szycia dla dziecka. Jest to istotne, ponieważ będziemy mieć pewność, że w przyszłości nasza córka nie będzie miała problemu, żeby przyszyć guzik do spodni lub wykonać inne korekcyjne prace ręczne. Szycie ubranek dla lalek to także możliwość spędzenia czasu z naszym dzieckiem, wspólna zabawa i możliwość pobycia ze sobą, wspólnych rozmów. Tego rodzaju wspomnienia zostaną z naszym dzieckiem już na zawsze.

Budowa domku dla lalek – nauka konstrukcji budynku

Lalki barbie potrzebują także swojego domku. Tutaj możemy zainwestować w klasyczny, plastikowy domek,  taki, jakie od lat wiodą prym na rynku sklepowym. Innym rozwiązaniem, które może pobudzać kreatywność w naszym dziecku jest możliwość skonstruowania i zbudowania domku samodzielnie – od podstaw. Do takiej zabawy możemy wykorzystać to co mamy w domu – pod ręką. Świetnie sprawdzą się wszelkie pudełka po butach, sprzętach kuchennych, kartony, patyczki do szaszłyków, wykałaczki, kolorowy papier, bibuła, plastelina czy farby. Skonstruowanie przez siebie wielkiego domku dla lalek, wycinanie okien, drzwi, malowanie i przygotowanie planszy do zabawy pozwoli nie tylko stworzyć świetny domek, ale przede wszystkim pozwoli wyczarować go samodzielnie. To buduje poczucie sprawczości w dziecku, że od podstaw jesteśmy w stanie tworzyć. Małymi kroczkami budować większą całość. Zabawa lalkami wcale nie musi być sztampowa i nudna, a wręcz przeciwnie.