Jaki rodzaj wina powinienem kupić?
2 mins read

Jaki rodzaj wina powinienem kupić?

Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, jakie wino chcesz pić. Czy wolisz czerwone czy białe? Słodkie czy wytrawne? I przy jakiej okazji wyobrażasz sobie delektowanie się nim?

Aby zacząć, oto kilka podstawowych kategorii:

Wina czerwone pochodzą z winogron, które były fermentowane w kontakcie ze skórkami przez większość (lub cały) czasu podczas produkcji wina, co nadaje im kolor i garbniki. Są one zazwyczaj pełniejsze niż wina białe, które mają mniej tanin i więcej kwasowości. Czerwone wina mają zwykle wysoką zawartość alkoholu – 14% ABV lub więcej – ale są wyjątki, takie jak Beaujolais nouveau i niemieckie wina Spätlese.

Wina białe pochodzą z winogron, które zostały poddane fermentacji bez kontaktu ze skórą, dlatego są jaśniejsze w kolorze i ciele niż czerwone. Większość białych win jest produkowana poprzez fermentację soku oddzielnie od miąższu winogron, a następnie mieszanie ich razem po fermentacji; to

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie wina jest budżet. Czy będziesz kupować butelkę lub dwie, czy też będziesz bawić gości?

Jeśli planujesz rozrywkę, warto zainwestować w dobrą butelkę wina. Zostanie ono docenione przez Twoich gości i prawdopodobnie posłuży im dłużej niż tańsze wina, które mają tendencję do szybkiego psucia się.

Jeśli kupujesz tylko dla siebie, nadal możesz znaleźć świetną ofertę w supermarkecie. Wiele supermarketów ma teraz swoje własne linie win, które mogą być doskonałe w stosunku do ceny, jeśli wiesz, czego szukać.

Najważniejsze to eksperymentować z różnymi rodzajami wina i różnymi smakami, ponieważ obecnie dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów wina, że prawie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! wina świata