Filtr do wody jonizujący
2 mins read

Filtr do wody jonizujący

Jak działa filtr do wody jonizujący

Filtr do wody jonizujący, nazywany również jonizatorem wody, to urządzenie mające na celu zwiększenie pH wody, co czyni ją bardziej zasadową. Przepuszcza wodę przez elektrody, które wywołują reakcje chemiczne zmieniające jej skład. Wskaźnik pH wody zwiększa się poprzez elektrolizę, proces, który rozpada cząsteczki wody na jony. Filtr jonizujący obniża również zawartość zanieczyszczeń, takich jak cholorki, fluor i chemikalia, dzięki czemu woda jest zdrowsza.

Pomimo że standardowe filtry do wody mogą skutecznie usuwać większość zanieczyszczeń, nie są one zdolne do modyfikacji poziomu pH wody. Filtry jonizujące mogą to zrobić, co ma szereg korzyści zdrowotnych. Woda alkaliczna staje się we właściwym stężeniu silnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje wolne rodniki, które przyczyniają się do procesu starzenia i różnych chorób.

Korzyści zdrowotne wynikające z użycia filtru do wody jonizującego

Badania naukowe sugerują, że regularne spożywanie wody alkalicznej może pomóc poprawić ogólną kondycję zdrowotną. Regularne spożywanie alkalicznej wody jonizowanej może m.in. pomóc w redukcji objawów refluksu, korzystnie działać na zdrowie jelit, wpłynąć na korzystnie stany zapalne organizmu, a także przyczyniać się do poprawy kondycji skóry.

Wprowadzenie filtru do wody jonizującego do codziennych nawyków zdrowotnych to prosty sposób na uzyskanie korzyści zgodnych z dietą alkaliczną, bez konieczności zmiany całej diety. Filtr do wody jonizujący, poprzez zwiększanie poziomu pH wody, pomaga neutralizować kwasowość w organizmie, co może być szczególnie korzystne dla osób z dietą bogatą w produkty powodujące zakwaszenie organizmu jak mięso czy przetworzone jedzenie.

Wybór filtru do wody jonizującego

Filtry do wody jonizującej dostępne są w różnych formach: od urządzeń montowanych na kran, po autonomiczne aplikacje stacjonarne. Wybór odpowiedniego typu urządzenia zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Wiele urządzeń umożliwia regulację poziomu pH, więc użytkownik może dostosować go do swoich preferencji.

Przy wyborze filtru do wody jonizującej warto zwrócić uwagę na jego zdolność do złuszczania metali ciężkich, jakościę wody po filtracji oraz na poziom głośności urządzenia. Ważne jest również, aby upewnić się, że wybrane urządzenie zostało odpowiednio przetestowane i cieszy się dobrą reputacją wśród użytkowników.